Na památku

29. srpna 2017 v 19:03 |  Deník
Sice s paničkou nejezdíme pravidelně pást ovce, ale několikrát jsme byli. Mě to baví. Ji by to taky bavilo, kdybychom nebyli každý naladěn na jinou notu. Ona mi do toho panička totiž moc kecá, takže ji musím vypínat a dělat to sám. To se ale paničce vůbec nelíbí. Že prej to takhle nemůže bejt. Fajn. Stejně to máme k ovcím daleko. Jiné zábavy mám dostatek, takže mi to nijak moc neschází.
Pudy mi ale z těla nikdo nevyžene. Občas vyhrajou a já pro zábavu proženu třeba kočku nebo kachny. Panička proti tomu vždycky hrozně protestuje, ale je to taková zábava, že jí vypnu a může si hulákat, co chce.
Jednou jsme byli na nudné výpravě na jezero Laka. Podle paničky to žádná nuda nebyla. Posléze už nebyla, když jsme zmerčil na jezeře několik kachen. Přes paniččinu nevoli jsem je chtěl prohnat. Přineslo by to trochu zábavy. Podle paničky ne. Vybodnul jsme se na její ne a ve chvíli, kdy se mě snažila uvázat k lavičce, jsem vyrazil vší silou vpřed. Prohnat ty opeřený potvory.
Zabral jsem ve chvíli, kdy panička držela otevřenou karabinu vodítka. Jak jsem se rozběhl, vyškubnul jsem jí vodítko z ruky a otevřená karabina paničce skřípla prst. Jelikož o mě měla strach, páč jsem utíkal do neznáma a táhl za sebou vodítko, tak si ani neuvědomovala, že došlo ke zranění. To až když jsem se vrátil spokojenej a mokrej si všimla, že krvácí. V prsteníčku její levé ruky zela díra. Trochu jsem jí ho roztrhl, no. Nic hroznýho. Zpravily to dva stehy na pohotovosti. Musel jsem si teda doma odčinit devadesátikorunový poplatek za ošetření na pohotovosti, ale nebyla to žádná hrůza. Jen jsem vytřel pár pavučin z pod postelí.
Panička čtrnáct dní nosila slušivý obvaz na ruce a skoro vůbec si se mnou nehrála. Že prej jednou rukou se dost blbě přetahuje s dvaceti kily. Byl to teda pěkně tvrdej trest. Žádal jsem zmírnění a snažil se paničku rozveselit tím, že na mě bude mít památku na celej život. Teď, když hodně zlobím, vyhrožuje, že se vdá a tu jizvu schová pod snubák. He, he, bláznivka jedna.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama