Psí chlupy

31. srpna 2017 v 16:19 |  Deník
Velmi cennou a důležitou součástí psího těla jsou chlupy. Pro nás psy slouží jako ochrana před zimou i horkem. Mnohem významnější je ale funkce chlupů, co se týče lidí.
Každý správný pes upustí alespoň deset chlupů na centimetr čtvereční. (Popravdě nemám tucha, jak velká plocha to je, ale zní to dost odborně, no ne?) Chlupy dopadají zpravidla na zem. Páníčci provozující adrenalinové sporty mají doma koberce. Psí chlupy mají skvělou vlastnost se do koberců různě zapichovat čili jejich odstraňování zabere minimálně polovinu člověčího života.
Někteří lidé jsou bohužel poučitelní a koberce už zrušili. My psi jsme tak byli nuceni přijít na nové způsoby, jak obohacovat životy lidí o naše ctěné chlupy.
Mezi velmi oblíbený a snadný způsob patří chlupy na oblečení. Ve světě se najdou výrobci, kteří jsou schopni dělat oblečení z látek, které snadno a rychle nachytají hromadu chlupů. Panička má jedny takový kalhoty. Jsou celý polepený mýma chlupama. Nechápu, proč je panička odmítá nosit. Už léta leží na jednom a tom samým místě. Pořád se je zdráhá vyhodit.
Dobrý je taky nechávat chlupy na gaučích, křeslech a ostatním odpočívacím nábytku. Panička měla nějaký čas přes gauč přehazovat deku. Zpočátku jsem ji musel shrnovat, aby se chlupy dostaly tam, kam bylo třeba. Panička pak většinou něco hudrovala a já neměl nervy ty její řeči furt poslouchat. Vynalezl jsem přísně tajný způsob, jak dostat chlupy na gauč krytý dekou, aniž bych tu deku odhrnul. Samozřejmě ho tu nemůžu prozradit. Pak by mohl ke mně dorazit zákaz válení se na gauči, a to nesmím dopustit.
Moje panička má chlupy vůbec nejraději v jídle. Často se vyskytují na namazaném chlebu, v polívce, v knedlících a pozor, také v čerstvě otevřených kelímcích jogurtů, trojúhelníčcích mazacího sýra, paštice a podobně. Návod, jak na to opět nemohu prozradit do éteru. Každej pes si na to musí přijít sám. Naučil jsem to i Romea a panička teď nachází v jogurtech dvojnásobek chlupů.
Baví mě sledovat její zděšený výraz. Odtrhne víčko svého oblíbeného jogurtu a první co vidí, je psí chlup. Jak se tam dostal? To přece není možný. Myšlenky jí kmitají v hlavě a mimické svaly vše dokreslují na jejím obličeji. Patří to mezi mé nejoblíbenější psí bžundy.
Jednou se paničce svěřil páníček, kde všude na svém těle našel psí chlupy. Mám zakázáno se o tom rozepisovat, ale panička se po těch informacích červenala skoro týden. Je tedy jasné, že se psí chlupy nedostávají pouze do lidských úst.
Jako další skvělá místa na zanechávání chlupů mohu doporučit předložky v koupelně, rohožku, postele, čerstvě umyté nádobí, umyvadlo, hadr na vytírání a tašky všeho druhu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Eliss Eliss | Web | 31. srpna 2017 v 16:31 | Reagovat

No, jsou zkrátka všude! :D Skvělý článek, pobavila jsem se!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama