Podzim klepe na dveře

8. září 2017 v 20:01 |  Deník
Miluju podzim. Dozráli všemožné trávy a jiný plevele. Teď je jejich cílem rozmnožit se. A od toho jsem tu já. Moc rád jim s tím pomáhám. Nachytám spoustu semínek a kuliček do chlupů a roznáším je, kam to jde. Třeba do postele na páníčkovo místo. Rostlinkám se tam překvapivě nedaří. Zatím mi ani jedna nevyrostla. Zato páníček je jako princ na hrášku. Chodí pak za paničkou, že to má ze mě vyndavat. Ta to ale dělat nechce, páč se jí vždycky pokusím sežrat. Hrozně to od ní tahá. Zejména v okolí pindíka a kulek. Nastává nám tak doma začarovaný kruh, kdy se páníček moc nevyspí a panička se snaží vyhybat vytahování kuliček z mé drahocenné bordeří srsti.
Taky ty kuličky využívám na přípravu páníčků na jejich budoucí potomstvo. Protože co si budeme povídat, ve světě lidí to tak prostě chodí. Samozřejmě s tím vůbec nesouhlasím. Takže je to spíše snaha o sabotáž. Každopádně jedna kulička svízele uprostřed kuchyně odvede stejnou práci jako kostička Lega. Sice jenom u paničky, protože je to hrozná cíťa, ale pořád lepší někdo, než vůbec nikdo. Trocha skromnosti Mé královské výsosti neuškodí.
Na podzimu je také krásné, že se postupně zkracují dny. A panička je za tmy slepá jako patrona. Což se skvěle hodí ke zlobení. Můžu ji dokonale lekat, bafat na ni a plést se pod nohy. Její zrak je tak bídný, že nezaznamená ani mou věčně vztyčenou bílou špičku ocasu. Začala mi sice navlíkat svítící obojek, ale s její krátkou pamětí ho kolikrát zapomene dobít. Takže stejně vidí prdlajs. Je to fakt bžunda, protože kolikrát provádí akrobatické cviky na olympijské úrovni, když o mě škobrtne.
A nejpodstatnější součástí podzimu je nekonečné množství bláta a zvýšený výskyt louží. To si nikdy nesmím nechat ujít. Protože vím, že si mě panička nechce rozkmotřit a nebude mě tedy očisťovat, obaluji se blátem, pískem a kdejakým bordelem. Všechno to na sobě nechám zaschnout. Pak vlezu do postele na paniččinu polovinu a nechám to ze sebe všechno opadat. To aby jí nebylo líto, že nechávám podzimní poklady jenom páníčkovi.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama