Koupelnová

27. ledna 2018 v 20:54 |  Deník
Koupelnu bych označil za takovou velmi zvláštní místnost. Dlouho jsem ji neměl rád. Je v ní ta děsivá hadice, z jejíhož konce cáká voda a páníčkové tomu říkají sprcha. Patřilo to mezi nejděsivější věci v životě borderky.
Naštěstí jsou oba páníčci natolik líní, že sprchování psích podvozků se už téměř nekoná. Teď tou děsivou věcí cákají jenom na sebe a tak to má být.
Já osobně koupelně přišel na chuť přes parné léto. Dlažky tam krásně chladí a když čekám na paničku, než se vrátí z práce, část dne tam proležím.
Někdy páníček provede kouzlo, že voda ze sprchy nemizí v tý malý díře, která je ve vaně, ale zůstává tam. Pak do toho naloží paničku, která se tam louhuje, dokud voda nevystydne. Pokud má panička dobrou náladu, cáká vodu, abych ji mohl chytat. A to já rád. To mě moc baví. Jindy se tam zase zavře a nepustí tam živáčka. Že prej relaxuje nebo co.
Dneska nebylo ani horko, ani se panička nelouhovala. Šla se jenom osprchovat a při tom zkrátit svůj zimní medvědí kožich na nohou. Pro jistotu, protože jsme údajně dva poděsové, co myslí koulema místo hlavou, nechala nastevřený dveře, aby mohla zasáhnout v případě komplikací mezi námi psy. Byla z toho dost nervózní. Odjakživa chodila na záchod a do koupelny beze mě. Na tyhle věci má prej ráda svoje soukromí a pár upřenejch psích očí jí nedělá dobře.
Akorát dneska si trochu zavařila, páč jak nezavřela ty dveře, tak jsme se jí tam s Romeem samozřejmě sáčkovali. Před sprchou si musela ulevit a jen co dosedla na mísu, upíraly se na ni dva páry hnědých očí. Oba jsme zběsile vrtěli ocasáskama a zvědavě kroutili hlavama, co že to tak žbluňká v míse. Musím říct, že z toho panička ani trochu nadšená nebyla. Dost se styděla a snažila se nás z koupelny vyhnat. Marně. Dokud teda neschovala svůj zoufalý obličej do dlaní a dělala, že tam vůbec není. To pro nás začala být nuda a šli jsme raději spát mimo koupelnu.
Po vykonání potřeby panička zapla sprchu, ze které na psy jednoznačně teče jedovatá voda a je lepší se držet v bezpečné vzdálenosti. Nedalo mi to (jsem prostě hrozně zvědavej) a musel jsem ji jít zkontrolovat. Zrovna byla zabraná do čehosi, čemu vůbec nerozumím. Páníčkovi večer říkala, že v tu chvíli zrovna pracovala na zkulturnění svých intimních míst. Jenže jak byla do tý činnosti zabraná, nezaregistrovala, že jsem se proplížil mezerou ve dveřích. Ve chvíli, kdy vzhlédla, se tak neuvěřitelně lekla, že málem vyskočila ven z vany. Pár minut ten šok rozdýchávala, pak pronesla něco o tom, že jsem fakt poděs a pokračovala v načaté práci. Společnost jsem jí dělal, dokud nedokončila všechny mycí procedůry.
Hned jak vylezla z vany, zabalila se do ručníku a klepala kosu. Že prej jí těma nastevřenejma dveřma uteklo všechno teplo. A co já s tim jako? Na chvíli jsem zase opustil koupelnu, protože kdo má ty její řeči furt poslouchat, Urychleně jsem vymýšlel plán, jak paničku přivést na jiný myšlenky. Ona si mezitím sedla na okraj vany a čistila si zuby. Po chvíli jsem na zemi objevil torzo krysy z IKEA. Popadl jsem to a donesl paničce do koupelny. Jednak aby nebyla smutná, a jednak aby se náhodou nezačala nudit. Jak jsem jí krysu podával, osušil jsem jí jednu nohu. Hleděla na mě s výrazem, jestli to opravdu myslím vážně. O hru neprojevila nejmenší zájem. Tak jsem to vzdal, krysu upustil tam, kde jsem zrovna stál a šel raději spát.
A panička se zařekla, že už nikdy, nikdy, ale opravdu nikdy se nebude sprchovat s otevřenými dveřmi. Nechápu proč, však to byla zábava.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Denise Denise | E-mail | Web | 5. února 2018 v 16:04 | Reagovat

jakoby si popisovala mou domácnost :-D My teda máme doma vanu, a zjistila jsem, že je mnohem bezpečnější vlézt do ni i se psy, protože z toho nemají takové nervy, a nemají tendence vyskakovat ven :-D

2 Michaela Michaela | Web | 10. února 2018 v 9:33 | Reagovat

Haha, moc hezky a vtipně napsané :D Já sice psa nemám, ale mám je moc ráda!

3 denik-boc denik-boc | Web | 22. února 2018 v 13:13 | Reagovat

Děkujeme za přízeň :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama